Nedelja počinje Moto 3 klasom.

Borba mladih vozača nikada nije dosadna, a to su potvrdili i danas.

Tatsuki Suzuki je uspeo da izdrži brojne napade i da odbrani prvu poziciju. Na pobedničkom postolju pored njega našli su se Džon Mekfi i Ćelestino Vieti.

Pobednik trke za Veliku nagradu Andaluzije je uspeo da se od samog početka održi na toj poziciji. Mnogi vozači su se smenjivali na poziciji broj 2, ali Suzuki nije dao na sebe.
Drama nije zaobišla Moto3 ni danas. Vodeći u šampionatu Albert Arenas je imao ružan pad osam krugova pred kraj i ostao bez mogućnosti da veže tri pobede. Petnaest krugova pre kraja Andrea Minjo je izbacio iz trke Sasakija, Minjo je uspeo da se vrati na stazu ali je trku završio kao poslednji. U istom krugu, u 9. krivini Haume Masija je izbacio sebe i Oguru.

Sve pohvale za Darina Bindera koji je maestralno napredovao tokom trke. Mlađi brat Breda Bindera je startovao kao 25. a trku završio na korak od podijuma kao 4.

Deset krugova pred kraj trke izdvojila se vodeća grupa od 10 vozača. Gabriel Rodrigo je dao malu prednost Suzukiju kada je šest krugova pred kraj pogrešio i postao meta Bindera koji ga je u petoj krivini istog krug pretekao. U istom krugu je slavljenik Denis Ondžu izleteo sa staze. Mladi vozač danas puni 17 godina.

Mekfi i Binder su se smenjivali na drugoj poziciji i nisu primetili kako im se približava i Ćelestino Vijeti. U petoj krivini poslednjeg kruga Binder pravi grešku i na taj način otvara vrata Vijetiju da trku završi kao 3. Toni Arbolino je izgleda imao nekih problema jer je trku završio 10. Alkoba je ignorisao kaznu „dugog kruga“ i zato zaradio kaznu od 3 sekunde, što ga je sa borbe za 4. mesto spustilo na sedmo mesto. Timski kolega Tonija Arbolina Filip Salač  nije završio trku, on je motor vratio u boks 12 krugova pre kraja.

Posle 3 pol pozicije Suzuki je konačno slavio pobedu. Albert Arenas je i pored pada, srećom bez ozbiljnijih povreda, je ostao vodeći u šampionatu. Suzuki je drugi sa samo 6 poena zaostatka a odmah za njim vreba i Džon Mekfi.