MotoGP nas drugi vikend za redom drži na ivici stolice do samog kraja trke, i ako na samom početku trke nije delovalo da će biti tako. Valentino Rossi, koji je trku započeo sa drugog mesta, već u prvoj krivini je preuzeo vođstvo i čuvao ga narednih 17 krugova. 3 kruga pre kraja, popualarni Doktor gubi prvu poziciju, kada ga je pretekao Andrea Dovizioso, a potom i njegov klupski kolega Maverick Vinales.

Marc Marquez koji je trku u Britaniji započeo sa pol pozicije, je nažalost morao da odustane 7 krugova pre kraja trke zbog tehničkog kvara na svojoj Repsol Hondi. Inače, Marquez je pre početka ove trke vodio u šampionatu sveta sa 14 bodova prednosti u odnosu na Andreu Doviziosa.

Desmo Dovi je nakon preuzete prve pozicije od Rossija napravio malo prednost u odnosu na Vinalesa, ali je Maverick, i ako sa mekom zadnjom gumom, u poslednjem krugu napravio svoje najbolje lično vreme i približio se Ducatijevom vozaču na manje od 2 desetinke razlike, ali je Dovizioso ipak uspeo da do linije cilja sačuva stečenu prednost i time zabeleži svoju četvrtu pobedu ove sezone i postane rvi vozač koji je zabeležio 4 pobede ove godine i preuzme vođstvo u svetskom šampionatu. Drugi kroz cilja prošao je Maverick Vinales na svojoj Yamahi, a iza njega je završio njegov klupski kolega Valentino Rossi.

Cal Crutchlow koji je tokom celog vikenda pokazivao da ima tempo za pobedničko postolje, na kraju je završio četvrti, veoma blizu Rossija ali ne dovoljno blizu da napade za mesto na podijumu.

Jorge Lorenzo odvezao je jednu od svojih najboljih trka ove godine, završivši trku na petom mestu, samo 3.5 sekunde iza pobednika tj. svog klupskog kolege iz Ducatija. Spartanac je uspeo pri kraju trke da obiđe Johanna Zarca i napravi primetnu razliku između sebe i Francuza na Tech3 Yamahi, koji je trku završio na šestom mestu, ispred Danija Pedrose, koji je tokom celog vikenda imao problema, kao i tokom današnje trke.

Scot Redding je za Octo Pramac Racing zauzeo osmo mesto na domaćoj stazi i za sebe i za svoj tim. Posle njega kroz cilj je prošao Alex Rins kao deveti, čime je izjednačio svoj najbolji rezultat u početničkoj sezoni. Alvaro Bautista je bio vozač koji je upotpunio nabržih deset.

Pol Espargaro je ponovo bio vrlo impresivan zauzevši 11. mesto za Red Bull KTM tim, nakon što je juče prošao direktno u Q2 deo kvalifikacija. Tito Rabat kroz cilj je prošao dvanaesti, a odmah iza njega bio je Karel Abraham za Pull&Bear Aspar tim na Ducatiju. Poslednja dva mesta u najbržih 15 zauzeli su vozači Reale Avintia tima, Hector Barbera i Loris Baz.

U nižim kategorijama pobede su odneli Takaaki Nakagami u Moto2 klasi, ispred Mattie Pasinija i Franca Morbidelija, kao i Aron Canet u Moto3 klasi ispred klupskog kolege Enee Bastianinija i Jorge Martina.